aktualizováno: 15.01.2021 05:28:38 

Archiv nápadů pro šikovné ruce

PLETENÍ I HÁČKOVÁNÍ

   

Ateliér Květen - Kolekce XII/1985, č. 111 - Kojencům a batolatům

Pletené a háčkované modely s návodem v dětských velikostech od 3 měsíců do 2 let - například: pletené soupravičky, kabátky, kalhotky, pulovříky, čepičky, háčkovaný kabátek s kapucí, pletená kombinéza, háčkované deky do kočárku, pro děvčátka pletené a háčkované šatičky, háčkované a šité hračky, vyšívané dětské povlečení a další...

Ateliér Květen - Kolekce IX/1983 - č. 102: 
PRO PLNOŠTÍHLÉ

Sešitek obsahuje pletené i háčkované modely s návodem pro ženy, které mají horní objem 96 - 100 cm a více. Najdete návod např. na rovný kimonový pulovr pletený od rukávů, háčkovanou halenku košilového střihu, pletený vzorovaný pulovr, pletený komplet halenky a vestičky, volný příčně pletený pulovr, raglánový pletený pulovr s V výstřihem, pletenou maxivestu ve stylu safari, žerzejově pletené tílko, vestu s ažurovým vzorem, kabátek pletený ze dvou barev, plášť pletený plástvovým vzorem a další...

Ateliér Květen - Kolekce 3/1986, č. 114 - Pro naše školačky a školáky

Pletené a háčkované modely s návodem v dětských velikostech od 6 do 14 let - například: pletené pulovry s norským vzorem, zapínací svetr s kapsami, komplet halenka se svetříkem, vesta se zipem, vesta s kapucí, pulovry s proužky, se čtverci, vzorovaný pulovr bez rukávů, pulovr s puntíky a čepice, šatová sukýnka, sportovní souprava halenka - pulovr - čepice - návleky,  háčkovaný pulovr bez rukávů, chlapecký háčkovaný kabátek, dívčí háčkovaný kabátek a další..
Použité techniky: pletení, háčkování

Ateliér Květen - Kolekce XII/1983, č. 103
- Z háčkovaných a pletených motivků

Převážně háčkované modely z jednotlivých motivků s návodem - například: přikrývka z pletených čtverců, deka či ubrus z háčkovaných kytiček, přehoz na postel ze čtverců a hvězdiček,  koberec z obdélníků, běhouny, ubrusy, prostírání a dečky na stůl spojené z různých háčkovaných motivků ve tvaru kytiček, čtverců a hvezdiček, chňapky ze čtverečků, háčkované koberečky do koupelny a k toaletě, háčkované pulovry, vesty, šátky a pončo z jednotlivých motivků a další..
Použité techniky: pletení, háčkování

Ateliér Květen - Kolekce VI/1984, č. 105
- Čas dovolených - chvíle aktivního odpočinku

Sešitek obsahuje 28 modelů pletených i háčkovaných, jak dětských, tak i pro dospělé, a to pro letní a podzimní období. Například: pletený dětský pulovr s pruhy, pletená pánská polokošile, pletená souprava tílka a letního svetříku, háčkované dětské minišatečky, pletené pánské pulovry a vesty, dětské háčkované tričko s pruhy, dětské háčkované pulovry a další...
Použité techniky: pletení, háčkování

Ateliér Květen - Kolekce VI/1985, č. 109
- Dovolená u vody

Sešitek obsahuje množství letních dámských modelů pletených i háčkovaných - například: pletené minišaty a bikiny, pletené tílko s kimono vestičkou, pletená tílka a kraťasy, háčkovaná sukně, háčkované bikiny a plážová košile, plážový kabátek, dvojdílné plavky a šátek, pletené tílko s volánky, pletené plavky, filetově háčkované plavky, klobouček se širokým okrajem, pletený pulovr s "V" výstřihem, pánský a dámský vzorovaný pulovr a další..
Použité techniky: pletení, háčkování

Ateliér Květen - Kolekce IX/1978
- To nám upletla maminka, to mi uháčkovala babička

Sešitek obsahuje množství dětských modelů pletených i háčkovaných - od svetříků pro malé i větší děti, přes dupačky, šatičky i overaly a soupravičky. Jednotlivé obrázky modelů (m) jsou proloženy stránkami s ilustrovanými dětskými veršíky známých českých básníků (b) a
v samostatném sešitku je vydaná příloha (p) s návody a popisy k vytvoření jednotlivých modelů. Všechno na jedné stránce. Snad se v tom vyznáte.
Použité techniky: pletení, háčkování

Ateliér Květen - Kolekce 1/1986, č. 112 
- KRAJKA HŘEJE, ZDOBÍ, TĚŠÍ

Modely pletené i háčkované krajkovými vzory s návodem v dámských velikostech - například: krajková halenka s geometrickým vzorem, letní barevná halenka, háčkovaný krajkový pulovr bez rukávů, háčkovaná krajková halenka s krátkými rukávy, pletený krajkový pulovr, jednoduchý háčkovaný límeček, vzdušný krajkový šál, pletené dvoudílné šaty a další.

Ateliér Květen - Kolekce 4/1986, č. 115
- PRO KAŽDÉHO NĚCO

Pletené i háčkované modely s návodem ve velikostech pro děti i pro dospělé - například: pánský pulovr s dvoubarevnými prýmky, pulovr s netopýřími rukávy, kimonový pulovr,  dámský pulovr s kruhovým sedlem, raglánová vesta patentním vzorem, háčkovaná dámská halenka, dámský filetově háčkovaný pulovr, dětské vzorované pulovry a další..
Použité techniky: pletení, háčkování

Ateliér Květen - Kolekce XII/1985, č. 111
- SVÁTEČNĚ I SPORTOVNĚ

Pletené i háčkované modely s návodem ve velikostech pro děti i pro dospělé - například: pletená vesta s plastickými copánky, krajková vesta pro holčičku, dívčí plástvový pulovr, zvonová pletená sukénka a pulovr bez rukávů, háčkovaná halenka s vějířkovou krajkou, háčkovaná vesta pro holčičku, trojbarevná pletená vesta, chlapecký pulovr bez rukávů, dámský háčkovaný svetr, dámská a pánská vesta se žakárovým vzorem a další..
Použité techniky: pletení, háčkování

 

 


 

TOPlist