DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 19.12.2022 18:27:37 

Archiv nápadů pro šikovné ruce

JEN PLETENÍ

   

Ateliér Kvěnten - 1988, kolekce I, č. 120 - Pleteme mužům

V tomto sešitku najdete návody na pletené svetry pouze pro muže. Například jinošská vesta, pulovr s jemným plastickým vzorem, twinset - vesta a pulovr, šedý pulovr bez rukávů, vesta s barevným předním dílem, pulovr zdobený copánky, pulovr s modrobílým sedlem, pulovr s tříbarevným předním dílem, kostkovaný pulovr, silný kabátek s plastickým vzorem, sportovní károvaný pulovr, kabátek s plastickým copánkovým vzorem, bílý pulovr s jemným vzorem, zelený rolák a další...

Ateliér Kvěnten - 1991, Pletené krajkové a vícebarevné vzory

Tento sešit obsahuje 50 krajkových a 50 vícebarevných vzorů s ukázkou pleteniny a popisem pletení - u krajkových vzorů je také grafický popis. Najdete vzory známé a často používané i vzory dávno zapomenuté. Můžete si vybrat vzdušný vzor na halenku nebo lehký pulovr či pevnější vícebarevný vzor, na který spotřebujete i barevné zbytky přízí. 

Ateliér Kvěnten - Kolekce XII/1981, č. 95 - 365 dní v ručně pleteném

V sešitku najdete pletené modely s návodem pro ženy, muže i pro děti - pro každé roční období něco. Od dívčího kabátku s kapucí a klukovského zapínacího svetru, přes dámské pulovry, vesty a kabátky, až po pánský pulovr. Součástí jsou i fotografie pletenin jednotlivých zajímavých vzorů. Bohužel, při skenování jsem zjistila, že v sešitku chybí prostřední dvojlist, tj. strany 31 - 34. Pokud má některá z vás tento sešitek doma a mohla by prostřední dvojlist naskenovat nebo aspoň sešitek propůjčit k naskenování, pak mohu ty 4 stránky doplnit. Jinak budou chybět navždy.

Ateliér Květen - Kolekce 4/1990, č. 131 - Pleteme

Sešit obsahuje návody na pletené modely pro dospělé, pro děti i pro miminka, např.: dámský pulovr s plastickými a krajkovými vzory, pulovr s barevnými vlnkami, pulovr s krajkovým vzorem, sportovní pulovr s pastelovým výpletem, pánský raglánový pulovr, tříbarevný dětský pulovr, šatičky a soupravička pro mimi, ponožky, čepice a další...

Ateliér Květen - Kolekce 4/1993, č. 143
- V pleteném DO SPOLEČNOSTI

Originální modely společenských pletených svetrů - individuální tvary, prolínání vzorů, struktur i vláken. Návody jsou vypracovány pro univerzální štíhlou ženskou postavu, např.:vínovočerný kabátek, bavlněný pulovr se špičatým výstřihem, krajkový nátělnák, vesta a pulovr s aplikacemi, bílý pulovr se zlatým vzorem, barevný svetr z angory, mohérová vesta a další...

Ateliér Květen - Kolekce IX/1982, č. 98 - Pro zahřátí i pro radost

Pletené modely s návodem nejen pro zimní období - např. dámský pulovr s pecičkovým vzorem, sportovní pulovr s pruhem vzoru z křížených ok, dámský raglánový pulovr s tmavšími lemy, mohérový pulovr zdobený korálky a třásněmi, raglánový pulovr s V výstřihem a ažurovým pruhem, kimonový pulovr pletený příčně, souprava teplého pulovru a praktické vesty, raglánový plášť a čapka, kimonový vroubkovaně pletený pulovr, souprava pulovru a kamaší, pánský rovný pulovr a další..

Ateliér Květen - Kolekce IX/1985, č. 110 
- AŽ SE ZIMA ZEPTÁ...

Pletené modely s návodem ve velikostech dětských i pro dospělé - například: vroubkovaný overal pro batolata, vroubkované čepičky a rukavičky, dětský pulovr s aplikací sněhuláka, dětská vesta se šálovým límcem, pánská vesta s irským vzorem, dámský dlouhý rolák s copánky, dámský kabát s buňkovým vzorem, sportovní pulovr s copánkovým vzorem a dírkovými motivy, mohérová šála s dírkovým vzorem, trojúhelníkoý vroubkovaný šátek, dvoudílný kalhotový disco-oblek a další..
Použité techniky: pletení

Z barevných klubíček pro nejmenší - Atelier Květen, Kolekce 3/1988 - č. 122: V sešitě najdete návody na pletené oblečení pro miminka, batolata a malé děti, například: kabátek s větším výstřihem a čepička, Modrobílé kojenecké dlouhé kalhotky, Dvoubarevný kabátek, Modré kalhotky s vyšíváním a vestička, Vestička s vypletenými slony, Dlouhé kalhotky a halenka, Proužkový pulovr, Barevný bluzón, Červená bunda s kapucí, Vesta pro holčičku, Dívčí pulovr, Modrožlutá halena, Tříbarevná teplá vesta, Chlapecká bunda, Dívčí šaty, Pulovr s lanovkou a další..