DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 19.12.2022 18:27:37 

Archiv nápadů pro šikovné ruce

MIX RŮZNÝCH TECHNIK

Ateliér Kvěnten - 1986, kolekce 4, č. 115 - Zase trochu jinak

Tento sešitek přináší návody na drobné vánoční dárky z materiálu, který doma najdete: zbytky textilu, kousky kůže, vyšívací materiál, korálky a podobně. Podle návodů v sešitku si vytvoříte např. záložku a obal na knihu, ušijete jednoduchého ježečka, panenku s taštičkou, ozdobné polštářky, umotáte si náhrdelníky a nármaky z příze a drátků, ušijete zástěru a chňapku, plátěnou kabelku, vyšijete různé ubrousky a prosírání, ozdobíte kožené pásky, zhotovíte dárkové krabičky a další.

Ateliér Kvěnten - Kolekce III/1979, č. 84 - Pro šikovné ruce a ručičky

Obvyklá "všehochuť" pro zručné ruce žen, pro začátečnice i pro domácí kutily. V sešitku najdete návody na šité kabely a tašky, šité i vyšívané prostírání, háčkované doplňky do kuchyně i ubrusy na stůl, dětské háčkované oblečení, šité i háčkované povlaky na polštář, kobereček, deky, pončo, hračky ze zbytků látek i ze zbytků příze a další...

Ateliér Květen - Kolekce 3/1986, č. 114 - ...blíží se vánoce

Návody na vánoční dekorace, drobné dárky a doplňky domácnosti, vyšívání, háčkování, práce se dřevem, s papírem a podobně:  vánoční gratulace, vyšívané vánoční ubrusy a ubrousky, plátěné tašky s vyšíváním, ozdobné prostírání, háčkované podložky pod talíře, háčkovaná sourava ke stolování, háčkovaný obrázek, zástěrka a chňapky, stojan na deštníky, adventní kalendář, pletená vánoční punčocha, háčkovaný králík na pyžamko, želvička z dutinek, housenka Málka, obal na knihu a další..


Bohužel, tento sešitek velmi chutnal myškám, když byl zapomenutý někde ve sklepě nebo na půdě. Naštěstí nám myšky nechaly poměrně velké kusy stránek, takže jim za to děkujeme. 

Ateliér Květen - Kolekce 1986, č. 74 - UŽITEČNÁ ZÁBAVA

Sešitek obsahuje návody na háčkované, pletené a vyšívané doplňky oblečení i domácnosti jako dětský čepeček háčkovaný hvězdičovým vzorem, přehoz z pletených čtverců s plastickými lístky, háčkovaný závěs z barevných čtverců, teplá deka háčkovaná filetovou technikou, háčkované polštáře s platickým vzorem či s růžičkami, křížkově vyšívaný ubrus, filetová záclonka, prostírání z háčkovaných hvězdiček, křížkově vyšívané chňapky, krajkové háčkované večerní šátky, pletené a háčkované oblečky na panenky, jednoduché pletené pončo, kabelka sešitá z kožených kousků a další...

Použité techniky: pletení, háčkování, vyšívání, šití

Ateliér Květen - Kolekce VI/1982, č. 97
Pro každého něco

Návody na dekorace a doplňky domácnosti, pokyny k uchování potravin, práce se dřevem:  výroba pergoly, poličky, lehátka, dekorace z okrasných tykví, pokyny k zavařování ovoce, hub a zeleniny, dekorace ze slámy a sušených květů, vyšívané obrázky, dečky, ubrousky, a ubrusy, háčkované lemování a další..

Použité techniky: práce se dřevem, práce s rostlinami, vyčívání, háčkování

Ateliér Květen - Kolekce 2/1988, č. 121 - NA JEDNOM PIONÝRSKÉM TÁBOŘE

Přehled tábornických dovedností, vázání praktických i dekorativních uzlů, základy drhání, výroba šperků a drobností z provázků, kožených řemínků a přírodních materiálů - např: bižuterie, figurky a ozdoby ze šišek,  kůry, lesních bobulí, větviček, obrázky vypalované do dřeva, doplňky z moduritu, lucerny z plechovek, masky na karneval, veselé klobouky a čepice, maňásci z papíru.
Použité techniky: lepení, vázání, modelování, práce s papírem, práce s nářadím

Ateliér Květen - Kolekce VI/1982, č. 97

- ŽÁDNÝ STRACH ZE ZVÍŘÁTEK

Návody na výrobu drobných hraček i větších vycpaných  zvířecích kamarádů jako: pletený slon a slůně, pletení oslíci, háčkované myšky, háčkovaný klokan, velbloud ušitý ze bytků plyšové látky, plyšový koník, loutka pštros, zajíčci ze zbytků látek, plyšový medvěd, háčkovaná ovečka, maňáskové divadlo, polštáře s aplikacemi, vyšívané polštářky a další...
Použité techniky: pletení, háčkování, šití, vyšívání, patchwork

Ateliér Květen - Kolekce IX/1982, č. 98
NA POMOC DRUŽINÁM

Návody na jednoduché výrobky tvořené různými technikami - háčkovaná kočička, háčkovaný had, háčkované bačkůrky, obrázky lepené a šité z plsti, šité chňapky, šité kapsáře, obrázky lepené z přírodních materiálů, rámečky na zavěšení skládané z kartonu, zdobená velikonoční vajíčka, panenky a zvířátka šité ze zbytků látek, vánoční ozdoby a obrázky z moduritu, papírové domečky, náhrdelníky z kůže a koženky, křížková výšivka, drhané obrázky, šperky a závěsné dekorace.
Použité techniky: háčkování, drhání, šití, modelování, lepení z papíru, práce s kůží, filcem, vyšívání.

Ateliér Květen, Kolekce XII/1984 - č. 107
HRAČKY : 
podle návodů si vytvoříte: veselé šašky Filipa a Toniho, panenku Inku, šaška Ferinu, pejska Broka, kočku Mínu, prasátko Chro, králíčka Bibíka, kluka Pata, holčičku Lálu, panenku Rusovlásku, panáčka Honzíka, skřítka, myšího krále, bílého králíčka, kotě Mindušku, pejska Brumlu, medvídka Brundibára, a mnoho dalších.
Použité techniky: pletení, háčkování, šití, vyšívání,